Britská ministerka žiada uväznenie šéfov sociálnych médií, ak nebudú robiť cenzúru

foto: M. Donelanová. Zdroj: NewsSky/SKsprávy

Ako už bolo spomenuté, po tom, čo sa Musk rozhodol kúpiť Twitter, Hillary Clintonová vyzvala európske krajiny, aby prinútili spoločnosti sociálnych médií cenzurovať Američanov.

Európska únia rýchlo zareagovala útokom na Muska a ďalších vedúcich pracovníkov. Teraz britská ministerka pre technológie a vedu  Michelle Donelan oznámila plány na uväznenie vedúcich pracovníkov sociálnych médií, ak sa im nepodarí cenzurovať takzvaný „škodlivý“ obsah na svojich webových stránkach.

Vláda, samozrejme, určí, čo sa považuje za príliš škodlivé na to, aby to občania videli alebo počuli.

Donelanová  sa usiluje o umlčanie a uväznenie slobody prejavu v rámci britského zákona o online bezpečnosti, drakonického zákona o cenzúre, ktorý by účinne zakázal aj end-to-end šifrovanie pre súkromných používateľov internetu.

Vládna cenzúra

Návrh zákona využíva britský regulátor vysielania Ofcom na cenzúru „všetkých foriem prejavu, ktoré šíria, podnecujú, podporujú alebo ospravedlňujú nenávisť“ na základe rôznych progresívnych charakteristík vrátane transgenderizmu. 

Takže vláda môže cenzurovať kohokoľvek, koho považuje za podporujúceho alebo ospravedlňujúceho nenávisť prakticky voči akejkoľvek skupine. Tých, ktorí necenzurujú, môže teraz zavrieť Donelanová a jej prisluhovači.

Podľa správy The Telegraph budú mediálne spoločnosti tiež čeliť pokutám až do výšky 10 percent svojich globálnych príjmov, ak by sa odvážili ignorovať britské požiadavky preventívne vymazávať alebo zakrývať príspevky porušujúce jej nadchádzajúci režim cenzúry.

Úpadok slobody prejavu v Spojenom kráľovstve

Tento stav a trend už dlho znepokojuje zástancov slobody prejavu. Niekoľko príkladov:

Anglické súdy považovali  kriminalizované „toxické ideológie“  za súčasť potláčania slobody prejavu. Donelanová je len najnovším hlasom nastupujúcej generácie cenzorov. Títo predstavitelia hrdo predvádzajú svoj zámer umlčať alebo uväzniť ľudí s odlišnými názormi. Robia to však v mene tolerancie.

To je dôvod, prečo ide sloboda prejavu v Európe voľným pádom a prečo musíme zostať ostražití, aby sme odolali osobnostiam ako Clintonová, ktoré chcú priviesť európsku cenzúru aj k brehom Ameriky.

Pôvodným zdrojom tohto článku je Jonathan Turley

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) Britská ministerka žiada uväznenie šéfov sociálnych médií, ak nebudú robiť cenzúru, SKsprávy.sk, 25.04.2023
(2) Jonathan Turley – The Tower for Twitter? UK Minister Calls for Jailing Social Media Bosses Who Do Not Censor Speech, jonathanturley.org, 21.04.2023

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár