Ďalšie potvrdenie nebezpečnosti ospevovaného lieku na koronavírus

· Čas čítania: 2 min.
Ilustračný obrázok: Shutterstock

1. 4. 2020 bol na webovej stránke Zem&Vek uverejnený môj príspevok „Liečba smrteľnejšia ako koronavírus“ (https://zemavek.sk/liecba-smrtelnejsia-ako-koronavirus/). Najprv to vyzeralo ako prvoaprílový žart – „zaručené lieky“ (hydroxychlórochinín a azitromycín) proti koronavírususu dokážu zabíjať: „To znamená, že pri použití obidvoch liekov naraz, je riziko náhlej smrti niekoľkokrát vyššie ako pri použití každého lieku zvlášť. A je určite vyššie, ako riziko smrti pri infekcii koronavírusom.“

Nestáva sa často, že by sa podpora tohto tvrdenia, ktoré popisovalo nie aditívny, ale synergetický účinok obidvoch liekov, objavila tak rýchlo. Menej ako za dva mesiace (27. 5. 2020) sa na stránke forbetterscience (https://forbetterscience.com/2020/05/27/didier-raoult-fin-de-partie/) objavilo nasledujúce tvrdenie: „And yet, we are possibly witnessing now the last act of the chloroquine circus, since the malaria drug was proven not just ineffective against coronavirus infections, but also dangerous, especially in combination with the antibiotic azythromycine.“ – „ A teraz sme svedkami posledného divadelného aktu chlórochinínového cirkusu, vzhľadom na to, že liek proti malárii sa ukázal byť neefektívnym pri infekcii koronavírusom. Je tiež nebezpečný, špeciálne v kombinácii s antibiotikom azitromycínom“.

Čo k tomu dodať? Ukazuje sa, že doma naozaj nikto nie je prorokom. Pričom chlórochinín a hydroxychlórochinín (používané pri malárii, a pri niektorých autoimúnnych ochoreniach) sú dva lieky s tým istým účinkom na srdcový sval. „Nepríjemne“ predlžujú QT interval. Akoby ich jedna mater mala. Uvidíme, či sa o dva mesiace neobjaví niečo (prevratne) nové.

Autor: MUDr. Ján Lakota

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár