EÚ ako výtvor Hitlerových nacistov

Ilustračné foto: Archív Zem&Vek

Nemecká ekonomika a vlastne aj celá Európska únia sú produktom nacistického plánovania. Donedávna to možno bola konšpiračná teória, ale odtajnenie amerických spravodajských archívov ju potvrdilo. Súhlasí s tým aj Gerrard Williams, jeden zo spoluautorov knihy a filmu Sivý vlk, kde je na základe dobových novinových článkov, výpovedí svedkov a odtajnených amerických archívov opísaný Hitlerov útek a život v Južnej Amerike. Nemecko sa pokúsilo dobyť Európu v dvoch svetových vojnách, ale neuspelo. Po roku 1945 Nemci pochopili, že skutočnú moc nezískajú pomocou tankov, ale peňazí. Vďaka tomu sú dodnes dominantným hráčom v Európe. Všetko sa začalo v roku 1943 po porážke nemeckej ofenzívy v Rusku.

Šedá eminencia Tretej ríše, minister a vedúci hlavnej kancelárie NSDAP a Hitlerov osobný tajomník Martin Bormann pochopil, že Nemecko onedlho prehrá vojnu. Preto vytvoril záložnú stratégiu, ako udržať nemeckú nadvládu. Zvolal schôdzku čelných predstaviteľov ríšskeho priemyslu a bankárov. Tajné stretnutie s dôstojníkmi SS prebehlo 10. augusta 1944 v hoteli Maison Rouge v Štrasburgu, ktorý existuje dodnes. „Bormann im povedal, že treba presunúť peniaze a priemyselné patenty do zahraničia, aby sa odtiaľ spustila obnova vojnou zničenej krajiny,“ hovorí Gerrard Williams. Americká vojenská spravodajská služba odtajnila dokument, ktorý toto stretnutie popisuje. Jeho účastníci neplánovali ekonomický vývoj po vojne len preto, aby sa obnovilo Nemecko, ale aj tak, aby sa rozšíril nemecký imperializmus. Niekto môže byť skeptický, ale nikto nemôže poprieť fakty. A tie sú jasné.

Autor: Ratko Sudecký

Mesačník ZEM&VEK si môžete predplatiť na: http://www.webareal.sk/sofian

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

Leave a Reply