Najvyšší ústavní činitelia predstavujú najväčšie morálne bahno v histórii

Ilustračný obrázok: Shutterstock

Bulvárne médiá sa rozplývajú nad najnovším „románikom“ Zuzany Čaputovej, jej nekritickí fanúšikovia jej prajú „veľa šťastia“. Novým oficiálnym partnerom prezidentky je Juraj Rizman, ktorého si spočiatku dosadila do svojej blízkosti ako poradcu pre životné prostredie. Po zoficiálnení vzťahu Rizman z Prezidentského paláca odišiel a zamestnal sa u podpredsedu parlamentu Juraja Šeligu.

Rizman v minulosti pôsobil ako šéf slovenskej pobočky hnutia Greenpeace, ale rovnako ako prezidentka spolupracoval aj so sorosovskou organizáciou Via Iuris, pomáhal Čaputovej, aby zahviezdila v kauze s pezinskou skládkou a tiež, aby získala prestížnu Goldmanovu enviromentálnu cenu (toto ocenenie získava každoročne len jedna osoba z celého sveta, pričom značná časť ocenených sa následne politicky angažovala – https://zemavek.sk/ake-tajomstvo-ukryva-goldmanova-cena-ktorej-nositelkou-je-aj-zuzana-caputova/ ).

So Šeligom ho spája angažovanie okolo protestov Za slušné Slovensko, čo bol podľa všetkého pokus o organizovaný štátny prevrat. Bývalý agent SIS Pavol Forisch vypovedal, že Šeliga dostával peniaze na účty od zahraničných mimovládnych organizácií už pred vypuknutím demonštrácií a pred vraždou Jána Kuciaka – https://zemavek.sk/forisch-seliga-dostaval-peniaze-zo-zahranicnych-mimovladok-a-esetu-aj-ked-kuciak-zil-a-hnutie-za-slusne-slovensko-neexistovalo/. Šeliga, ktorý sa tváril ako apolitický aktivista, potom odrazu skončil v Kiskovej strane Za ľudí, na ktorej chrbte sa vyviezol do parlamentu, na svoju súčasnú funkciu. Ešte pred voľbami si neriadená strela Igor Matovič pustil „ústa na špacír“ a verejne hovoril o prepojeniach medzi organizátormi Za slušné Slovensko a Andrejom Kiskom, ktorý ako jediný politik dostal priestor na tribúnach.

Médiá píšu aj o ďalšom „romániku“ – mileneckom vzťahu medzi Šeligom a jeho straníckou kolegyňou Janou Žitňanskou, i keď oficiálne obaja vzťah popreli a tvrdia, že sú iba dobrými priateľmi. Žitňanská stála spolu so šedou eminenciou slovenskej politiky Danielom Lipšicom pri zrode politickej strany NOVA, ktorá jej pomohla dostať sa na post europoslankyne. O intrigách a prepojeniach medzi Danielom Lipšicom, Borisom Kollárom (človekom s dokázateľnými kontaktmi s podsvetím) a bratmi Pčolinskými (okrem iného, Peter Pčolinský sa infiltroval medzi organizátorov protestov Gorila, ktoré Daniel Lipšic ako minister vnútra nechal rozháňať vodnými delami) sme písali vo februárovom čísle Zem&Vek v článku „Lipšic a Pčolinský – tandem intríg“. Kollár dnes stojí na čele parlamentu, ktorého je Šeliga podpredsedom a Vladimír Pčolinský dostal post šéfa SIS. Ostáva ešte dostať Lipšica za generálneho prokurátora a kruh sa uzavrie.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár