NAKA obvinila Jaroslava Naďa

Tagged With: , , Add Comment

Viaceré médiá včera informovali, že NAKA obvinila člena OĽaNO a bezpečnostného analytika Jaroslava Naďa z trestného činu ohrozovania utajovanej skutočnosti. Podľa vyšetrovateľa mal Jaroslav N. žiadať utajované skutočnosti na ochranu záujmov Slovenskej republiky a následne ich vyzradiť ďalším osobám. O čo konkrétne išlo, polícia nešpecifikovala.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Ako uvádza denník Sme: „Jaroslav Naď pracoval desať rokov na ministerstve obrany. Bol tam generálnym riaditeľom sekcie obrannej politiky, medzinárodných vzťahov a legislatívy a neskôr vedúcim obrannej sekcie Stálej delegácie Slovenska pri NATO. Po odchode z ministerstva pôsobil ako analytik vo viacerých mimovládkach. Koncom minulého roka vstúpil do OĽaNO, kde sa stal tieňovým ministrom obrany.“

Bloger Martin Bago k jeho osobe dodáva, že „to je práve Naď, kto ako bezpečnostnú hrozbu dlhodobo klasifikuje Rusko, Nočných vlkov, Slovenských brancov a kdekoho, kto nezdieľa jeho názorové prúdy. A teraz je odrazu tou bezpečnostnou hrozbou pre Slovensko on sám…“

Obávam sa, že ide o primitívnu pomstu šéfa Vojenského spravodajstva Balciara, o ktorom Jaro zverejnil závažné informácie, že záhadne vlastní desiatky drahých nehnuteľností a nevie hodnoverne vysvetliť spôsob ich nadobudnutia,“ napísal šéf OĽaNO Igor Matovič na svojom facebookovom profile a tiež uviedol, že Naďovi polícia zhabala telefón.

Ako však vidno, každá palica má dva konce, a NAKA nemusí konať iba voči „konšpirátorom“ a „extrémistom“, ktorí sa previnili len tým, že vyslovili svoj názor.

Zdroje: Denník S, Sme, FB

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

Marián Benka
Po predchádzajúcom pôsobení v rôznych tituloch ekonomickej tlače som napokon prešiel do redakcie Zem a Vek. Jednak preto, že som sa dostával k čoraz viac informáciám o pravej podstate a neudržateľnosti súčasného ekonomicko-politického systému. Jednak vďaka môjmu záujmu o prírodné duchovno, alternatívy všetkého druhu a vývoj spoločnosti ako takej.

Pridaj komentár

  & Časopis