Právnik Robert Kennedy vyhral spor s mestom New York, ktoré podmieňovalo PCR testami účasť žiakov v škole

· Čas čítania: 2 min.

Keď New York túto zimu zaviedol povinné testovanie ako podmienku účasti detí v škole, Róbert F. Kennedy, synovec amerického prezidenta John F. Kennedyho, ho súdne napadol a spor vyhral.

Robert Kennedy, ktorý donedávna bojoval proti korporáciám poškodzujúcim životné prostredie, pred časom založil Nadáciu na obranu zdravia detí. Jeho nadácia je v prvej línii globálneho boja proti Big Pharme, Big Tech a Big Agro. Jednou z jeho snáh je tlak na to, aby vakcíny boli bezpečné. Tvrdí, že to dnes nie je realita vzhľadom na proces, ako sa vakcíny schvaľujú bez dosledovania dlhodobejších účinkov.

Štát New York je jeden z mála štátov, kde pred dvoma rokmi bola zavedená podmienka absolvovania všetkých povinných očkovaní pre školskú dochádzku. Pre COVID-19 pandémiu v novembri New York City zrušil školskú dochádzku pre 2. stupeň a stredné školy. Začiatkom decembra začal vyžadovať negatívny výsledok PCR testov na COVID-19 pre účasť mladších detí v škole. V prípade odmietnutia rodičmi, mala byť deťom odmietnutá dochádzka na najmenej ďalších 10 mesiacov.

Právnik Kennedy prijal zastupovanie viacerých rodičov a napadol túto politiku na súde. Argumentoval, že PCR test nediagnostikuje COVID-19 infekciu, hoci mesto New York to prezentovalo rodičom, ako by to tak bolo. Rodičia sa odvolávali aj na americké Centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb, ktoré tvrdí, že testovanie bez dobrovoľného súhlasu je neetické a nelegálne. Nátlak na rodičov podpísať súhlas pod hrozbou vyradenia zo školskej dochádzky je v rozpore s dobrovoľnosťou a ministerstvo školstva svojou politikou porušilo federálne odporúčania pre verejné zdravie.

Súdne podanie poukazovalo na to, ako distančné vzdelávanie neproporčne poškodzuje tých, ktorí si nemôžu dovoliť modernú technológiu, vrátane vysokorýchlostného internetu, počítača, tabletu, tlačiarne, skenneru a pod. Väčšina študentov v meste New York je černošského a hispánskeho pôvodu, ktorých rodičia majú obavy a často nesúhlasia s medicínskymi procedúrami na svojich deťoch bez svojej prítomnosti. Majú obavy aj z toho, čo sa stane s výsledkami a DNA vzorkami testov ich detí.

Práve černošská menšina totiž bola v minulosti častým terčov medicínskych experimentov vlády USA, vrátane najznámejšieho experimentu Tuskegee so syfilisom na chudobných černošských roľníkoch v štáte Alabama, ktorý sa prevalil v polovici sedemdesiatych rokov. Ešte v 60-tych rokoch boli černošky bežne nedobrovoľne sterilizované v štátoch, kde boli zavedené povinné sterilizácie. Celkom 31 štátov USA ich malo v nejakom čase legálne.

Výsledkom súdnej žaloby bola zmena nariadenia ministra školstva z polovice februára. Podľa toho deti môžu navštevovať školu aj vtedy, ak rodičia nesúhlasia s testovaním svojich detí na COVID-19 a teda deti testovanie nepodstúpia.

Ing. Jana Ray Tutková, M. A. je ekonómka s postgraduálom z európskej politiky, ktorá vedie Centrum pre bioetickú reformu

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Prominentný právnik Robert Kennedy vyhral spor s mestom New York, ktoré žiadalo PCR testy pre účasť žiakov v škole; Jana Ray Tutková; 26.02.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár