Rádio Jerevan zasa klame alebo Kedy RTVS konečne začne hovoriť pravdu?

Rádio Jerevan, ktoré funguje pod značkou verejnoprávnej RTVS, zasa šplechlo za hrsť klamstiev. Žiadne prekvapenie, robí to každý deň. Dôveryhodnosť tohto média, v porovnaní s minulými rokmi, poriadne klesla. Niet sa čomu čudovať, spravodajstvo „verejnoprávnej“ takmer ničím sa neodlišuje od súkromných slniečkarskych médií.

Na práve poludnie v sobotu z rozhlasových správ RTVS celé Slovensko sa dozvedelo, že na donbaskom fronte sa zasa strieľalo, proruskí separatisti a ukrajinskí vojaci znova ostreľovali pozície nepriateľa a Ukrajina a Rusko porušili dohodu o dodržiavaní prímeria. Je to taký fajnový trik: aby poslucháči považovali podobné spravodajstvo RTVS za objektívne a boli presvedčili, že novinári nefandia ani jednej strane, neobvinili iba jednu, ale „obe“ strany konfliktu, aj keď s tou „druhou“ stranou to zjavne prehnali…

No dobre. Naši veľavážení slniečkari, liberáli a iní „demokrati“ označujú vojakov doneckej a luhanskej armády za proruských separatistov – majú svoj postoj, ktorý sa nezmení. Mohli by ich síce označovať, napríklad, za protikyjevských, teda brániacich svoju slobodu pred neonacistickým nacionalistickým režimom v Kyjeve, ktorý si chopil moc po krvavom štátnom prevrate, alebo za protibanderovských, teda bojujúcich za to, aby na ich území nepresadzovali banderovskú ideológiu nacionalistických zločincov, ktorí bojovali po boku fašistickej armády, a v súčasnosti túto banderovskú neonacistickú ideológiu na Ukrajine vyhlásili za štátnu. Nacistické pozdravy a banderovská ideológia panujúca na štátnej úrovni na Ukrajine slniečkarom, médiám a drvivej väčšine európskych politikov nevadí.

Ale akým spôsobom Rusko porušilo dohodu o prímerí na donbaskom fronte? Žeby ukrajinské pozície ostreľovala ruská regulárna armáda, provokovali ruskí vojaci – na nariadenie ministerstva obrany, Kremľa, ba možno na priamy rozkaz Putina? Žeby na Donbase boli rozmiestnené ruské divízie a pluky? Ako inak chápať slová moderátorky RTVS, ktorá vyhlásila, že Rusko a Ukrajina porušili dohodu? Ukrajina tie dohody ozaj porušuje každý deň. Ale čo s tým má Rusko, ktoré stále vyzýva obe strany konfliktu, aby rokovali a zachovávali pokoj zbrani? Ako Rusko, ktoré nemá svoju armádu na území Donbasu, mohlo porušiť dohody o prímerí? Prečo si v RTVS úmyselne miešajú jablká a hrušky?

Nebudeme menovať hlásateľku, ktorá prečítala túto somarinu. Prečo by sme jej robili zlú reklamu? Robí svoju prácu: prečítala to, čo jej podstrčili redaktori, ktorí tento paškvil vyprodukovali, a vedenie spravodajstva, ktoré denno-denne veselo púšťa do éteru podobné „zaručene pravdivé“ správy. Nuž, keď podobné, prepáčte za nadávku, „spravodajstvo“ vyhovuje vedeniu RTVS – čo by sme chceli? Čuduje sa niekto potom pod prevrátenou pyramídou, že mnohí na Slovensku nazývajú RTVS – Rádio Jerevan? Je to úplne zaslúžene.

Možno iba jedna priateľská rada pre tých, ktorí podobné správy čítajú do mikrofónu: aspoň občas si pozornejšie prečítajte, čo vám podsúvajú. Nestrápňujte sa pred tisícami divákov a poslucháčov. Alebo vám je to jedno a peniaze nesmrdia? Prečítate paškvil, lož, otvorené klamstvo a vám je to jedno? Výplatu posielajú na účet – a kašľať na všetko ostatné?

Rádio Jerevan pod logom verejnoprávnej RTVS pokračuje v šírení falošných správ. V tomto sa neodlišuje od slniečkarskych médií. Ale predsa je v tom zásadný rozdiel: súkromné média klamú v súlade so svojim slniečkarskym vedomím a svedomím. Vieme, kto za nimi stojí, vieme, kto ich platí, vieme, kto ich diriguje, vieme, kto tam pracuje. Ale RTVS je verejnoprávne médium – teda malo by sa tak správať.

Nezaslúžia si diváci a poslucháči verejnoprávneho média, aby im sprostredkovávali objektívne informácie, pravdu? Nezaslúžia si ľudia, ktorí platia koncesionárske poplatky, aby im prezentovali aspoň trochu pravdivejšie a objektívnejšie informácie, ako slniečkarske média? Čo si o tom myslia v Rádiu Jerevan?

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply