Reakcia Zem&Vek na tvrdenia Pavla Forischa vo včerajšej Infovojne

· Čas čítania: 2 min.

Alena Zsuzsová, vyšetrovaná v súvislosti s vraždou Jána Kuciaka a jeho snúbenice, označila za objednávateľa vraždy spolumajiteľa finančnej skupiny Penta Jaroslava Haščáka. Ako prvý to uviedol včera portál Pluska, ktorému poskytla rozhovor. Zsuzsová podľa portálu uviedla, že Haščák zneužil médiá, ktoré vlastní Penta, k tomu, aby sa v spoločnosti vytvoril dojem, že za vraždou stojí Kočner. Portál Pluska už medzitým oslovil samotnú finančnú skupinu Penta, tá uviedla slovami svojho hovorcu Gabriela Tótha, “že sa nebude k takýmto nezmyslom vyjadrovať”.

Včera sa k celej situácii vyjadril na internetovom rádiu Infovojna aj bývalý príslušník SIS Pavol Forisch, ktorý svojho času zaslal na Generálnu prokuratúru podanie vo veci možného krivého obvinenia a vlastizrady na neznámeho páchateľa a menovitých spolupáchateľov (Farská, Šeliga, Rizman) z iniciatívy Za slušné Slovensko. V krátkom telefonickom rozhovore s Norbertom Lichtnerom uviedol, že on a jeho spolupracovníci z akéhosi občianskeho združenia, doručili závažné informácie o podvodoch Penty Jánovi Kuciakovi, redakcii Zem&Vek a ešte tretiemu, nemenovanému médiu. Toto malo byť údajne skutočným dôvodom, prečo NAKA urobila raziu v domácnosti nášho šéfredaktora Tibora Eliota Rostasa, ako aj v priestoroch redakcie.

Ani T. E. Rostas, ani jeho zástupca Marián Benka nemajú vedomosť o tom, že by k nám do redakcie boli doručené akékoľvek kompromitujúce materiály na skupinu Penta. Je pravda, že od samého počiatku tvrdíme, že časová súvislosť medzi objavením mŕtvych tiel Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a prepadom Rostasa a redakcie Zem&Vek v to isté ráno je veľmi podivná. Ak teda existujú nejaké konkrétne informácie mimoriadne závažného charakteru, ktoré P. Forisch spomína a tvrdí o nich, že boli doručené do redakcie Zem&Vek a na základe tejto skutočnosti k nám vraj vtrhlo komando so samopalmi, potom ho vyzývame na ich plné zverejnenie, či už na portáli Infovojna, alebo na našom portáli.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár