Ruská DUMA chystá odvetu! Je len malá pravdepodobnosť, že to Európa „ustojí“!

Foto: SERGEI CHAIKO / Alamy Stock Photo

 

Ruská Duma začína pripravovať desivé proti-sankcie voči USA, Veľkej Británii, EÚ a ďalším znepriateleným krajinám.

Poslanec ruskej Štátnej Dumy Michail Deljagin predložil Dume návrhy, podľa ktorých by Rusko uvalilo na všetky agresorské krajiny mohutné protisankcie, ktorým vládne úplné ukončenie dodávok plynu, ropy, uhlia a nerastných surovín, a najmä hliníka pre európsky a americký automobilový trh.

Ruský hliník tvorí skoro 90% všetkej európskej spotreby hliníka. Ak by Rusko zastavilo predaj hliníka, bolo by to ešte horšie ako koniec dodávok ropy. Bez hliníka sa nezaobíde nielen automobilový priemysel, ale ani potravinársky priemysel, strojárstvo, a napríklad aj výroba elektroniky, počítačov a pod. Tam všade je použitie hliníka nevyhnutnosťou ako základného konštrukčného prvku!

Pozrime sa na úplný zoznam navrhovaných sankcií zo strany Ruska:

1) Odrezanie dodávok surovín, ktoré sú pre Západ dôležité: ropa, plyn, uhlie, kovy (vrátane hliníka), chemické výrobky, ale predovšetkým obilie a hnojivá pre poľnohospodárstvo. A tiež urán, ktorý je nevyhnutný pre americké, ale aj naše jadrové elektrárne (80% potreby USA je z Ruska) na výrobu palivových tyčí. Skončia dodávky neónového plynu na výrobu čipov, ktorý Rusko exportuje do 90% krajín sveta a tiež paládia (tiež potrebného na výrobu čipov a na výrobu automobilov). Najtvrdšie zásahy budú proti USA a Veľkej Británii, ktoré sa usilujú zničiť súčasnú štruktúru Európy, najmä v prospech plánov USA, ktoré už dlhšiu dobu spoločne pripravujú.
2) Konfiškácia všetkého majetku agresorských krajín, ich právnických osôb a okrem osobného majetku aj fyzických osôb. Zmrazenie off shorových aktív nachádzajúcich sa v Rusku, pokiaľ nie sú do šiestich mesiacov preregistrované v Rusku – to je fakticky konfiškácia.
3) Zrušenie duševného vlastníctva agresorských krajín v Rusku. (Pozn. tým je myslené odstúpenie od zmlúv o ochrane patentových a autorských práv západných organizácií a jednotlivcov)
4) Zákaz všetkých platieb, vrátane splátok dlhov, právnickým a fyzickým osobám agresorských krajín.
5) Zostávajúci vývoz do agresorských krajín – iba za ruble z predaja (meny na burze MICEX).

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

(1) Ruská Duma konečne chystá odvetu! Je len malá pravdepodobnosť, že to Európa „ustojí“!, Volný Blog.cz, 04.02.2023

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply