Slobodomurárske lóže verzus viedenský cisársky dvor

· Čas čítania: 3 min.
foto: archív

Prostredie politickej elity, samozrejme, nie tej viditeľnej, je mimoriadne činné a riadi sa zásadami, ktoré mravný svet považuje za nemorálne. Vysokostupňoví masoni sa neštítia ani vraždy a každý zločin považujú za dovolený, ak poslúži ich cieľu.

Článok pokračuje pod reklamou.


„V slobodomurárstve je dovolené zabíjať!“ Tento klasický výrok predniesol atentátnik Nedeljko Gabrinović, keď sa zodpovedal za vraždu rakúskeho následníka trónu Františka Ferdinanda (1863 – 1914). Čin bol výhradne dielom lóží, ktoré odstránením činorodého muža sledovali rozbitie ďalšej monarchie. Slobodomurárstvo pôsobiace po celom svete nie je malý spolok, ale rozvetvená sieť disponujúca tisíckami bratov, ktorí sú zaviazaní vzájomne si pomáhať a podporovať sa v kariére. Kto po ich tajomstvách pátra, je vystavený všeobecnému opovrhnutiu, zosmiešneniu, a ak i naďalej snorí, riskuje svoju dobrú povesť, hospodárske postavenie, ba dokonca i život. Lóžový poriadok zahŕňa hierarchiu rôznych stupňov, a tie najnižšie sú politicky takmer bezvýznamné. Zásadne sa neuvádzajú do žiadnych dôležitých vecí, ale presviedčajú ich (a presvedčia), že len čo raz dosiahnu majstrovský stupeň, budú „zasvätencami“ a spoznajú všetky lóžové tajomstvá. V skutočnosti však nepoznajú nič. A aj keby niekto z nich niečo vedel, nesmie to priznať. A ak aj prizná, spomenutá skutočnosť je vopred schválená pre uši verejnosti.

Autor: Richard Stražan

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár