Správy z americko-ukrajinského Fejk-festu: Rusko chce zabiť prezidenta Lukašenka, aby získalo kontrolu nad bieloruskou armádou

Foto: Strana.ua

Na juhovýchode Ukrajiny pokračuje preskupenie ruských vojsk za účelom ich posilnenia v okolí Limanu, Avdejevky a Novopavlovského. Ukrajinská armáda, podľa správ Generálneho štábu, odráža útoky v okolí Jakovlevky, Soledaru, Bachmutského, Bachmutu, Opytného, Pervomajského, Krasnogorovky a Neveľského v Doneckej oblasti. Ruská armáda v priebehu dňa uskutočnila jedenásť raketových, sedem leteckých a vyše 50 útokov reaktívnymi systémami salvovej paľby.

Hlavné riaditeľstvo rozviedky ukrajinského ministerstva obrany poprelo fámy, že Bielorusko sa pripravuje na útok na Ukrajinu pred 29. novembrom a tiež, že invázii bude predchádzať masívny raketový útok: „Podľa spravodajských údajov, neexistujú žiadne známky vytvorenia útočného zoskupenia v Bielorusku. A účelom šírených chýrov je prinútiť ukrajinskú armádu,  aby presunula jednotky na severné hranice,“ informovala tlačová služba Hlavného riaditeľstva  rozviedky ministerstva obrany Ukrajiny.

Okrem toho, sú tieto správy určené na zasiatie paniky medzi ukrajinskou spoločnosťou a sú súčasťou nepriateľských informačných a psychologických špeciálnych operácií. Naznačuje to aj skutočnosť, že spočiatku takéto správy naznačovali dátum možnej invázie 25.-28. novembra a o niekoľko hodín neskôr sa dátum invázie posunul na 28. -29. novembra,“ citovali ukrajinské média správy spravodajských služieb.

Priniesli správy o tom, že v piatok, 25. novembra, sa sily NATO zúčastnili na cvičeniach  Tumak-22 v severnom Poľsku, v oblasti neďaleko Kaliningradskej oblasti Ruskej federácie a Bieloruska. Poľské ministerstvo obrany podčiarklo, že práve sever Poľska rozhodujúcim pre bezpečnosť východného krídla aliancie. „Cvičenia organizovalo velenie 16. mechanizovanej divízie Poľska, zodpovednej za bezpečnosť v severovýchodnej časti krajiny. Do cvičení je zapojených dvetisíc vojakov rôznych jednotiek poľskej armády a spojeneckých síl, ktoré sú súčasťou bojovej skupiny práporu NATO. Poľskí vojaci praktizovali operačnú spoluprácu s americkou, britskou, rumunskou a chorvátskou armádou. Do cvičení je zapojených aj 1 000 jednotiek vojenskej techniky a logistiky. Začiatkom novembra sa v Poľsku už konali rozsiahle cvičenia NATO PUMA-22,“ pripomenuli ukrajinskí vojenskí analytici.

Popoludní ukrajinské média zverejnili informácie, fotografii a videí o akcii v mestskom parku Tarasa Ševčenka v Odese, kde príbuzní ukrajinských vojnových zajatcov požadovali návrat domov všetkých zajatcov výmenou za odblokovanie tranzitu ruského amoniaku cez Odesu. Citovali výzvu manželky jedného zo zajatých vojakov bataliónu „Azov“. Vzápätí novinári oznámili, že sa uskutočnila ďalšia výmena zajatcov vo formáte 12 na 12 ľudí.

Hospodárski analytici uviedli, že Poľsko žiada sankcie proti severnej línii ropovodu „Družba“.  „To Poľsku umožní vyhnúť sa pokutám za porušenie zmlúv s ruskými ropnými spoločnosťami. To sa môže stať súčasťou deviateho balíka protiruských sankcií. Podľa poľských úradov by mali byť obmedzenia uvalené aj na tarifný systém pre krajiny, prijímajúce ruskú ropu cez južnú pobočku „Družby“ – Českú republiku, Maďarsko a Slovensko,“ citovali ukrajinskí novinári správy agentúry Reuters. Pekne, však? Aby Poľsko nemuselo platiť pokuty za to, že porušilo zmluvy, musia byť poškodené tri ďalšie krajiny, vrátane Slovenska. Geniálne!..

Ukrajinskí novinári preukázali, že v „Nezáležnej“ pokračuje neuveriteľný festival otvorených lží, svojrázny americko-ukrajinský „Fejk-fest“: „Ruské úrady na čele s Vladimírom Putinom plánujú zlikvidovať bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka s cieľom získať kontrolu nad bieloruskou armádou. Píše o tom americký Inštitút Roberta Lansinga /Robert Lansing Institute/ na svojej webovej stránke s odvolaním sa na informácie zo zdrojov ruského vojenského vedenia /https://lansinginstitute.org/2022/11/25/kremlin-plotting-to-liquidate-lukashenko-seize-control-of-belarus-army/,“ citovali ukrajinskí novinári amerických kolegov.

Podľa predstaviteľov Ruskej federácie, sa na pokyn Vladimíra Putina môže ruská rozviedka v najbližších dňoch pokúsiť zabiť Alexandra Lukašenka, len čo sa vráti zo samitu ODKB. Ako alternatívu, špeciálne služby plánujú imitovať pokus o atentát na zastrašenie prezidenta Bieloruska a povzbudenie k vyslaniu vojsk na územie Ukrajiny. Podľa scenára vedenia GRU Ruska, po odstránení Alexandra Lukašenka bude jeho povinnosti vykonávať generálny tajomník ODKB Stanislav Zas, ktorý oznámi pričlenenie Bieloruska k Rusku ako autonómnej oblasti. Takéto rozhodnutie motivuje potrebou chrániť pred hrozbou zo strany Ukrajiny a Poľska a obviní Spojené štáty zo zabitia Lukašenka,“ takúto „rozprávočku“ prevzali od svojich „pravdovravných“ amerických kolegov nemenej „pravdovravní“ ukrajinskí novinári…

Podvečer ukrajinské média zverejnili pozoruhodné priznania jedného z členov vlády: „Ukrajina dostáva tajné dodávky zbraní od krajín, ktoré verejne popierajú svoju účasť na tejto činnosti.  Uviedol to minister zahraničných vecí Dmitrij Kuleba v rozhovore pre francúzske vydanie Le Parisien. Podľa neho, Kyjev dostáva vojenskú pomoc od mnohých krajín nie priamo, ale prostredníctvom sprostredkovateľov. Títo sprostredkovatelia nakupujú zbrane z tretích krajín a potom ich prevádzajú na Ukrajinu. „Väčšina z týchto tretích krajín verejne tvrdí, že nič nedodáva, ale v zákulisí sa to všetko deje,“ citovali ukrajinskí novinári ministra zahraničia.

Večer pokračovali v tejto téme, keď citovali americký denník The New York Times, ktorý poukázal na to, že „,na Západe sú problémy so zbraňami pre Ukrajinu. Podľa zástupcu NATO, s ktorým denník uskutočnil rozhovor, malí členovia Aliancie úplne vyčerpali svoj potenciál vojenskej pomoci Ukrajine a 20 z jej 30 členov „výrazne sa vyčerpalo.“ Ale zvyšných 10 by predsa mohlo dať viac, predpokladá zdroj, najmä veľkí hráči, ako Francúzsko, Nemecko, Taliansko a Holandsko,“ uviedli ukrajinské média.

Domáci analytici večer hodnotili výsledky uplynulého dňa, informovali o výpadkoch elektriny a zlom počasí, zverejňovali fotografie zo zákopov, plných vody, dokonca súčasnú situáciu porovnávali s obdobím Prvej svetovej vojny a v tejto súvislosti zverejnili aj historické fotografie zo zákopov z r. 1915 – 1916, predpovedali ťažkú zimu. Tak sa skončil už 276. deň ozbrojeného konfliktu na Ukrajine.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

 1. 276-й день войны в Украине. Что происходит 26 ноября. Обновляется, Страна, 26.11.2022
 2. https://t.me/stranaua/77258
 3. Генштаб ВСУ сообщил об отраженных атаках и подтвердил операцию по освобождению Кинбурнской косы, Страна, 26.11.2022
 4. https://t.me/stranaua/77271
 5. Украинская разведка опровергла слухи о том, что Беларусь готовится атаковать Украину до 29 ноября, Страна, 26.11.2022
 6. https://t.me/stranaua/77323
 7. Войска НАТО проводят учения в Польше у границ России и Беларуси, Страна, 26.11.2022
 8. Армія РФ зазнала великих втрат на Луганщині: морги та лікарні переповнені окупантами – Генштаб, UNIAN, 26.11.2022
 9. У РФ не можуть розв’язати питання матеріально-технічного забезпечення “мобіків” – Генштаб, UNIAN, 26.11.2022
 10. Окупанти вдарили по Нікопольському району з “Градів” та важкої артилерії, UNIAN, 26.11.2022
 11. ЗСУ відбили атаки окупантів в районах 8 населених пунктів Донецької області, UNN, 26.11.2022
 12. Польща домагається підтримки Німеччини для санкцій проти російського нафтопроводу «Дружба», UNN, 26.11.2022
 13. Авіація ЗСУ завдала 14 ударів по районах зосередження ворога, Ukrinform, 26.11.2022
 14. Війська НАТО провели масштабні навчання біля кордонів білорусі та росії, Ukrinform, 26.11.2022
 15. росіяни обстріляли Нікопольщину з «Градів» і важкої артилерії – випустили майже 60 снарядів, Ukrinform, 26.11.2022
 16. В ISW пояснили, чому обмінів полоненими між Україною і Росією стало більше, Obozrevatel, 26.11.2022
 17. Удари РФ по енергоінфраструктурі не впливають на ситуацію на фронті, – Світан, Obozrevatel, 26.11.2022
 18. Окупанти зазнали великих втрат на Луганщині, морги переповнені: у Генштабі розповіли про ситуацію на фронті, Obozrevatel, 26.11.2022
 19. Окупанти поранили чотирьох мирних жителів на Донеччині — голова ОВА, ZN.UA, 26.11.2022
 20. Війська РФ п’ять разів обстріляли Нікопольщину з «Градів» та важкої артилерії — голова ОВА, ZN.UA, 26.11.2022
 21. Генштаб: В РФ досі не можуть вирішити питання матеріально-технічного забезпечення мобілізованих, ZN.UA, 26.11.2022
 22. На Донбасі йдуть активні бої, ЗСУ відбивають атаки окупантів – Генштаб, Слово і Діло, 26.11.2022
 23. Військові рф атакували Сумщину з РСЗВ і кулеметів: 74 «прильоти», Слово і Діло, 26.11.2022
 24. ЗСУ знищили базу окупантів під Мелітополем та ворожий штаб на Луганщині, Слово і Діло, 26.11.2022
 25. ЗС РФ обстріляли житлові будинки в Дніпрі: постраждали 7 людей (фото), Focus, 26.11.2022
 26. РФ використовує в Україні ракети з ядерного арсеналу без боєголовок, — британська розвідка, Focus, 26.11.2022
 27. Путін хоче вбити Лукашенка заради управління армією Білорусі, — Інститут Лансінга, Focus, 26.11.2022
 28. Удар РФ по Дніпру: кількість потерпілих зросла до 13, УКРАЇНСЬКА ПРАВДА, 26.11.2022
 29. Росіяни готуються вивезти з Луганщини 10,5 тисяч українських дітей – “Спротив”, УКРАЇНСЬКА ПРАВДА, 26.11.2022
 30. Україна звільнила ще 12 людей: серед них захисники Маріуполя, ЧАЕС та Зміїного, УКРАЇНСЬКА ПРАВДА, 26.11.2022
 31. Зеленський зустрівся з прем’єром Бельгії, той пообіцяв нову допомогу, Європейська правда, 26.11.2022
 32. Розвідка Британії пояснила, чому РФ використовує для ударів ракети з ядерного арсеналу, Європейська правда, 26.11.2022
 33. Цена на российскую нефть рухнула: сорт Urals падает до минимума с 2020 года, Українські Новини, 26.11.2022

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply