Súdny znalec v kauze Rostas bol na lavici obžalovaných!

· Čas čítania: 2 min.

Po tom, čo vyšetrovateľ v prípade T. E. Rostasa nepochodil so „znaleckým posudkom“ od Miloslava Szabóa, ktorý vlastne súdnym znalcom vôbec nie je (písali sme o tom tu: https://zemavek.sk/dalsi-nezakonny-preslap-v-obvineni-rostasa/), privolal si experta z Českej republiky. Tak bol vypracovaný už druhý posudok na knihu Rudolfa Germara Holocaust pod lupou, ktorá bola Rostasovi zabavená počas domovej prehliadky príslušníkmi NAKA ako „extrémistický materiál“, pričom ide o titul bežne dostupný v kníhkupectvách, ktorý môže mať doma ktokoľvek.

Privolaný český znalec Ivo Svoboda konštatuje, že pravdivosť tak rozsiahleho textu nie je možné posúdiť, ale hneď vzápätí prehlasuje, že text autorov tejto knihy je zavádzajúci a lživý:

Už samotný nezmysel, že sa „kniha vlastne nedá posúdiť, ale aj tak je lživá“ stačí na okamžité vylúčenie z ďalšej činnosti v tomto odbore. Nič to však nemení na fakte ešte oveľa obludnejšom: daňoví poplatníci, teda my, občania Slovenskej republiky financujeme posudky na nejakú knihu, ktorú niekto napísal. Čo s tým má spoločné Rostas a jeho článok v Zem&Vek? Na základe udania bývaleho riaditeľa esetovskej nadácie Zastavme korupciu Pavla Sibylu, sa v skutočnosti mrhá prostriedkami z našej spoločnej pokladne. No nielen to. Mrhá sa aj časom vyšetrovateľov, ktorí by sa mali venovať skutočnej protiteroristickej činnosti. Toto celé je svedectvom o zvrátenosti našej doby a jej deviantných udavačoch. Keby tú knihu znalec Ivo Svoboda prečítal aj 10 krát po sebe odzadu aj spredu – čo to vysvetľuje a dokazuje vo vzťahu k Rostasovi? Z čoho by mal byť niekto na základe kníh, ktoré má v knižnici, vôbec obviňovaný?

Pritom k osobe a charakteru samotného znalca, ochotného vziať peniaze za posudok, ktorý nevie vyhodnotnotiť, sa dozvedáme zaujímavé informácie. Pred časom sám spočinul na lavici obžalovaných: https://www.novinky.cz/krimi/clanek/soudni-znalec-rozesilal-fotky-nahe-expritelkyne-231433.

Takže takéto kapacity a morálne diamanty spoločnosti dnes súdia myšlienky iných. Sibyla, Plichtová a teraz Svoboda. Všetko to do seba zapadá, charaktery takýchto ľudí sa vždy priťahovali a priťahovať budú.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár