T.E.ROSTAS DNES V ČÍNE NA ZASADNUTÍ OBCHODNEJ RADY ČÍNA – STREDNÁ A VÝCHODNÁ EURÓPA

Foto: Matúš Plecho

V čínskom meste Ningbo v provincii Zhejiang, sa konalo 8. zasadnutie obchodnej rady Čína-CEEC.

V rámci svojej pracovnej cesty na oficiálnom pozvaní Číny sa na tejto konferencii zúčastnil aj Tibor Eliot Rostas, ktorý sa stretol aj s riaditeľom úradu CEE Cooperation, pánom Adamsom LIU, kde sa mali možnosť rozprávať o mimoriadnom význame informovanosti ľudí na Slovensku o existencii tohto projektu.

Rostas zároveň vyjadril veľké potešenie, že medzi TOP 10 spotrebiteľsky najúspešnejšími produktami zo Strednej a Východnej Európy je aj slovenská značka, konkrétne hroznové šťavy Matyšák.

V slovenskej sekcii sa objavili aj Tatranský čaj, Goral, Tokajské samorodé z Malej Tŕne, Chateau Modra alebo Steiger, Urpiner, Šariš a Stein.

Na konferencii zaznelo, aká dôležitá je spolupráca medzi Čínou a krajinami Strednej a Východnej Európy, kde sa začalo sústreďovať obrovské množstvo podnikateľských zdrojov s jedinečnými výhodami.

Toto stretnutie symbolizuje silné a rastúce partnerstvo medzi Čínou a krajinami strednej a východnej Európy. Ministerstvo obchodu Číny je ochotné spolupracovať so všetkými stranami na kultivácii nových príležitostí v obchode, neustále zlepšovať uľahčenie investičnej spolupráce, posilňovať úroveň prepojenia a komplexne podporovať spoluprácu s cieľom dosiahnuť väčší rozvoj.

Tibor Eliot Rostas vyslovil nádej, že po nastávajúcich eurovoľbách sa vytvorí výrazne intenzívnejší priestor pre novú dimenziu slovensko – čínskych vzťahov a uplatnenia slovenských výrobcov, podnikateľov a exportérov aj v rámci Šanghajskej organizácie pre spoluprácu a krajiny BRICS. Nech je toto stretnutie svetlom v dnešných temnotách Slovenska.

„V našom národnom záujme je hľadať stabilitu v rozložení našich vzťahov na všetkých svetadieloch, čo je okrem vystúpenia z NATO a dosiahnutia statusu neutrality jednou z najvýznamnejších priorít, ktoré v prípade získania pozície v Európskom parlamente budem veľmi dôsledne presadzovať“, dodal k tomuto zasadnutiu T.E.Rostas.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár