Talianska čižma bude znovu deravá. Zatekať môže aj do strednej Európy.

Zdroj:Wikipedia

Podpredseda talianskej vlády a šéf národne konzervatívnej Ligy Severu Matteo Salvini učinil tento mesiac riskantný politický krok, keď ukončil spoluprácu s koaličným Hnutím piatich hviezd (Movimento 5 Stelle – M5S). Ako som uvažoval v článku z 21. augusta “Salvini má, čo chcel. Povalil vládu. Bude to Pyrrhovo víťazstvo?“, stavil všetko na jednu kartu v nádeji, že si vymôže vypísanie predčasných volieb. Mal by reálnu nádej, že by ich vyhral, čo bolo jasné aj prezidentovi Sergiovi Mattarellovi, ktorý mohol, ale nemusel pristúpiť na Salviniho hru.

 

 

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Hviezdy jagavé a zradné

 

Keby bola hlava štátu ochotná počúvnuť hlas národa, ktorý vidí v Salvinim ako v ministrovi vnútra ochrancu krajiny Apeninského polostrova pred africkou migračnou záplavou, mohli by Taliani dnes pokojne spávať. Tento dnes už 78-ročný politický matador ale vystriedal počas svojej politickej dráhy päť politických strán a rozhodne nie je Salviniho spojencom. Ako by aj mohol, keď patril pred dvanástimi rokmi medzi spoluzakladateľov pro-bruselskej Demokratickej strany. Tá vycítila predminulý týždeň príležitosť prejsť po 14 mesiacoch z opozičného tábora opäť do vlády. Na základe výsledkov vlaňajších parlamentných volieb mala možnosť zostaviť koaličnú vládu s Piatimi hviezdami. Vedeniu hnutia bolo ale také partnerstvo proti srsti a uprednostnilo Salviniho Ligu. V Bruseli frflali, ale správne predpokladali, že koalícia dlho nevydrží a Hviezdy sa budú báť otvorenej konfrontácie s vítačskou líniou Európskej komisie.

 

Tlačová agentúra TASR sa poriadne sekla, keď označila v správe z 29. augusta taliansku Demokratickú stranu (Partito democratico) za stredopravicovú. V otázkach, ktoré sa v týchto dňoch dostávajú pri zostavovaní vlády v Ríme na pretras, dominuje znovuotvorenie talianskych prístavov plavidlám dovážajúcim votrelcov z Afriky. Salvini tomu z titulu funkcie ministra vnútra zamedzil, čím si skrížil v parlamente meče s poslancami slniečkárskej Demokratickej strany. Tá presadzuje ultraliberálnu ľavicovú agendu multikulturalizmu a masového presídľovania Afričanov za lepším životom do Európy. V Európskom parlamente toto eurohujerské zoskupenie zastupuje sociálnodemokratickú líniu v Strane európskych socialistov. Prívlastok eurohujerský, označujúci slepú úslužnosť komisárom v Bruseli, patrí tomuto ľavicovému zlepencu z dobrých dôvodov. Dlhé roky kryl skorumpovaný taliansky politický systém mocenského duopolu kresťanských demokratov a komunistov.

 


Chybné označenie Demokratickej strany za stredopravicovú

Zdroj: TASR: http://www.teraz.sk/zahranicie/prezident-poziadal-premiera-conteho-a/415502-clanok.html

 

Hnutie piatich hviezd vzniklo pred desiatimi rokmi ako odpoveď občanom volajúcich po vyčistení hnilobného močiara, akým vtedy bola talianska politická scéna. Taliani považovali Demokratickú stranu za spoluvinníka vtedajšieho marazmu. Hnutiu piatich hviezd bola natoľko odporná, že s ňou nechceli mať nič spoločné a označovali sa za protisystémového politického aktéra.

 

 

Stredná Európa opäť na rane

 

Vyčítavé postoje Piatich hviezd voči systému obrúsil v septembri 2017 nový šéf hnutia Luigi Di Maio. Tento vtedy 31-ročný mladý muž neskrýval vysoké ambície. Brusel a nadnárodný kapitál si ho ľahko osedlali ako tzv. štátnika európskych rozmerov. Týmto puncom značkujú politikov ochotných vymeniť principiálnosť zastupovania národno-štátnych záujmov za bezzásadovosť provinčného politického pragmatizmu. Di Maio si nedokáže získať rešpekt dlhou aristokratickou rodovou líniou, ani dosiahnutými akademickými hodnosťami, keďže nedoštudoval vysokú školu. Nevynikol v žiadnej profesii a nezbohatol ako drobný podnikateľ. Jediná cesta k úspechom a sláve, ktorá sa mu vidí ako schodná, vedie cez politiku. V tej ho ale ušliapu zdatnejší rivali ako Matteo Salvini, ak si nenájde mocných ochrancov a sponzorov. Brusel ho má dávno prečítaného a môže s ním rátať pre svoje plány tzv. utužovania európskej integrácie.

 


Komu chutí moc. Mladý a ambiciózny Luigi Di Maio

Zdroj: Wikipédia: https://en.wikipedia.org/wiki/File:Luigi_Di_Maio_2019.jpg

 

Ak v rodiacej sa novej talianskej probruselskej a promigračnej vládnej koalícii na poslednú chvíľu nič nezaškrípe, začne do talianskej čižmy zo Stredozemného mora opäť zatekať. Africká migračná povodeň vyvolá v Taliansku spoločenské napätie a možno i nepokoje. Vláda v Ríme bude preto preventívne zúrivo tlačiť na Brusel s Berlínom, aby presadili akýmkoľvek spôsobom zavedenie záväzného systému prerozdeľovania privandrovaleckých más z Afriky. Stredoeurópanov čaká tvrdá skúška pevnosti a odolnosti.

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=”http://bit.ly/podporit-zemavek” target=”_blank” color=”red” style=”flat” radius=”semiround” size=”lg”]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

 

 

 

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE

 

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

 

 

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply