TRANSPARENCY INTERNATIONAL POTVRDZUJE, ŽE SLOVENSKO UŽ PROPAGANDE NEVERÍ

Foto: Prieskum agentúry Focus pre TIS

Trvalo to viac ako desaťročie, keď aj v slovenskej pobočke organizácie Transparency International pochopili, že korporátna propaganda hlavného prúdu stratila svoje monopolné postavenie. Časy, keď si rôzne súkromné médiá financované politickými mimovládnymi organizáciami alebo kapitálom pochádzajúcim z podnikania so Spojenými štátmi nahovárali, že sú mienkotvorné, sú už minulosťou.

Aj napriek tomu, že svojimi propagandistickými projektami a brožúrami „kritického myslenia“ (nabádanie k cenzúre a autocenzúre) kontaminovali ešte aj prostredie škôl, zámer sa naplniť nepodarilo.

Slovenská pobočka Transparency International túto skutočnosť hodnotí svojim typickým spôsobom. Výsledky vlastného prieskumu pomenováva ako „alternatívnu realitu“, čím sa pokúša o výsmech vlastných zistení.

Fakt je, že „alternatívne simulácie reality“ verejnosti podsúvajú zdroje propagandy v rukách dvoch spravodajských agentúr – AP a Thomson/Reuters, z ktorých zahraničné správy čerpajú všetky korporátne médiá na Západe.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:
(1) Prieskum agentúry Focus pre TIS:11.-17. október 2023, 1014 respondentov

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár