Útok na slovenského premiéra Fica a pohľad Cesare Sacchettiho

Portál La Cruna dell Ago zverejnil úvahu Cesara Sacchettiho o dramatických chvíľach v živote predsedu slovenskej vlády Roberta Fica.

Len čo sa skončilo rokovanie vlády v meste Handlová, Fico šiel pozdraviť dav, ktorý ho čakal pred vládnymi budovami, a práve tam naňho muž vystrelil niekoľko rán. Bezpečnostnej službe sa podarilo zastaviť útočníka, ktorého identifikovali ako Juraja Cintulu, prívrženca progresívnej ľavicovej strany Progresívne Slovensko.

Robert Fico a stret so Sorosom

Fico bol už v minulosti premiérom krajiny a v tejto funkcii pôsobil dve funkčné obdobia; v rokoch 2006 až 2010 a druhýkrát v rokoch 2012 až 2018. Líder konzervatívneho Smeru vlani opäť kandidoval vo voľbách. Otvorene vyjadril nesúhlas s tým, že Slovensko poslalo na Ukrajinu zbrane. Navrhol, aby obe krajiny zapojené do konfliktu pristúpili k rokovaniam. Fico si znepriatelil aj nemálo aktérov a subjektov rôzneho typu na Slovensku, keď už v roku 2018 obvinil Georgea Sorosa zo zasahovania do záležitostí jeho krajiny. Slovensko je krajinou, v ktorej je prítomnosť mimovládnej organizácie siete Georgea Sorosa pomerne veľká a hlboko zakorenená už niekoľko rokov.

Sorosa, ktorý sa na svojej stránke označuje za „filantropa“, možno vo všetkých ohľadoch definovať ako aktéra rozvracania a destabilizácie krajín, v ktorých pôsobí jeho známa, či neslávne známa “Otvorená spoločnosť”. Americký špekulant aškenázskeho pôvodu na to minul viac ako 30 miliárd dolárov. Soros si kladie za cieľ vyviezť všade model otvorenej spoločnosti, ktorý nie je ničím iným, než demoláciou národných štátov, ich hraníc a ich náboženských tradícií, a nahradiť ho liberálno-marxistickou filozofiou, v ktorej budú všetky kresťanské inštitúcie a najmä rodina zmietané myšlienkou tekutej spoločnosti, kde už neexistuje vlasť, rodina ani náboženstvo.

V tomto zmysle možno Sorosa považovať za dôstojného dediča Adama Weishaupta, zakladateľa bavorských Iluminátov v roku 1776, ktorý už v čase osvietenskej spoločnosti v skutočnosti vytvoril myšlienku univerzálnej spoločnosti, kde by domoviny a ich tradície boli odstránené.

Napriek tomu Slovensko nezostalo voči tomuto typu infiltrácie imúnne a ak si pozriete správu maďarskej stránky Tuzfalcsoport, budete mať presnejšiu predstavu o tom, nakoľko je proces zasahovania tohto „filantropa“ v slovenskej spoločnosti invazívny.

Sorosova sieť na Slovensku

Nadácia otvorenej spoločnosti newyorského magnáta bola založená v hlavnom meste Slovenska, v Bratislave už v roku 1992. Odvtedy sieť OSF prenikla do všetkých sektorov občianskej spoločnosti na Slovensku a odhaduje sa, že len od roku 2016 do roku 2021 minul Soros v prospech organizácií a mediálnych skupín, ktoré presadzujú záujmy otvorenej spoločnosti, minimálne 6 miliónov dolárov.

Medzi týmito organizáciami je aj organizácia súčasnej slovenskej prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá je považovaná za veľmi blízku Sorosovi a ktorá mala veľmi tvrdé zrážky s Ficom práve pre svoju oddanosť veci amerického špekulanta. Fico túto tému príliš nerozoberal a Čaputovú jednoznačne obvinil, že nie je nič iné ako Sorosova agentka na Slovensku v prestrojení.

Slovenská hlava štátu na tieto obvinenia reagovala žalobou na Fica za ohováranie, no profil Čaputovej sa zdá byť vo všetkých ohľadoch práve profil političky, ktorá sa sformovala v rámci amerických organizácií, ktoré sú srdcom anglosféry.

Čaputová v skutočnosti absolvovala najmenej dva kurzy v USAID, americkej agentúre pre medzinárodný rozvoj, kde je Sorosova prítomnosť a vplyv veľmi výrazný, a to natoľko, že sa táto agentúra považuje za jednu z najčastejšie používaných amerických spravodajských služieb na zvrhnutie hláv štátov alebo vlád, ktoré sú považované za „ohrozenie“ záujmov anglosféry a svetového riadenia, ako sa to stalo okrem iného bývalému ukrajinskému prezidentovi Janukovyčovi zvrhnutému Washingtonom na Sorosov príkaz.

Väzby slovenskej prezidentky na Otvorenú spoločnosť tým nekončia. Čaputová je autorkou viacerých štúdií a výskumov, ktoré boli dotované cez Sorosovu nadáciu, a preto, keď Fico vyhlásil, že prezident krajiny má s americkým magnátom vzťah úzkej závislosti, ťažko mu to možno vyčítať.

Soros potom rozšíril svoj vplyv aj na slovenské médiá. V súčasnosti je druhou najväčšou mediálnou skupinou v krajine Petit Press, do ktorej akcionárskej základne patrí skupina Media Development Investment Fund (MDIF). MDIF získalo od Sorosovej nadácie v rokoch 2016 až 2019 až 21,5 milióna dolárov, a preto povedať, že George Soros je dnes druhým najväčším vydavateľom na Slovensku, nie je vôbec pritiahnuté za vlasy, keďže práve on poskytol MDIF likviditu potrebnú na nákup významnej slovenskej mediálnej skupiny.

Do zoznamu Sorosových beneficientov na Slovensku potom zasahujú aj ďalšie mimovládne organizácie ako všadeprítomná Transparency International Slovensko, ale aj združenia ako Inakosť, ktorej cieľom je presadzovať „práva“ homosexuálnych menšín.

Cieľom Sorosa a tejto nekonečnej siete mimovládnych organizácií a globalistických združení, ktoré pôsobia ako piata kolóna financií a západných liberálnych elít, je deštrukturácia slovenskej spoločnosti, kde je väčšinové dodržiavanie katolíckej viery.

Muž, ktorý vystrelil na Fica je aktivista progresívnej strany, v ktorej pôsobila aj Čaputová a táto strana je veľmi blízka Georgovi Sorosovi. Slovenský premiér svojou politikou nepriateľskou voči NATO a otvoreným dialógom s Ruskom, vyvolával v časti “anglosasov” značné podráždenie.

Anglosféra sa v tomto momente nachádza v hlbokej kríze a jej samotná existencia je spochybnená politickým procesom, ktorý vedie k postupnému zániku medzinárodného liberálneho poriadku zrodeného po druhej svetovej vojne. Tento svet čelí existenčnej kríze v dôsledku toho, že sa Spojené štáty vzdali úlohy garanta tejto geopolitickej architektúry a zároveň v dôsledku zrodu multipolárneho sveta, ktorý vracia národné štáty späť do centra pozornosti.

Fico svojimi nepriateľskými postojmi k podpore NATO na Ukrajine zrejme podráždil nejedného atlantika v Bruseli.

Cesare Sacchetti

lacrunadellago.net.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

(1) L’attentato al primo ministro slovacco Fico e l’ombra di Soros, www.lacrunadellago.net, 15.5.2024

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply