Veľvyslanectvo Ruska na Slovensku: Vyvrátenie mýtov propagandy NATO

Foto z atlanticcouncil.org

NATO je najúspešnejšia aliancia v dejinách…

Všetky úspechy NATO spočívajú v početných civilných obetiach a zničení civilnej infraštruktúry v dôsledku operácií a misií aliancie, v zničení základov štátu a ekonomiky krajín, ktoré sa stali cieľom agresívnych akcií severoatlantického bloku. Spojené štáty a ich spojenci svojimi vojenskými avantúrami zasadili tvrdú ranu základným zásadám medzinárodného práva, ktoré sa snažia nahradiť tzv. poriadkom založeným na pravidlách vymyslených kolektívnym Západom.

Vezmime si už len takú potupnú dvadsaťročnú kampaň NATO v Afganistane, ktorá sa skončila hanebným útekom koaličných síl. Po odchode NATO táto krajina zostala v troskách. Na základe výsledkov vyšetrovania osobitnej komisie Bundestagu Spolkovej republiky Nemecko sa konštatovalo, že „misia v Afganistane sa skončila strategickou porážkou“ a bola „najnákladnejšou operáciou západných krajín v modernej dobe, ktorá si vyžiadala najväčší počet obetí“.

Práve neschopnosť nájsť dôstojnejšie využitie aliancie po skončení studenej vojny a neúspech „éry veľkých operácií“ viedli západných predstaviteľov k rozhodnutiu vrátiť severoatlantický blok „ku koreňom“, čiže ku konsolidácii okolo konfrontácie s pomyselnou spoločnou hrozbou v podobe Ruska.

Ani tu však „úspechy“ NATO, ktoré spočívajú v militarizácii Európy, eskalácii napätia, spoluúčasti na rozpade základov strategickej stability, nijako neprispievajú k naplneniu hlavnej úlohy každého vojenského združenia, teda k zaisteniu bezpečnosti obyvateľstva členských krajín.

Rusko plánuje zaútočiť na krajiny NATO a stupňuje svoju vojenskú prítomnosť na línii kontaktu…

Rusko na krajiny aliancie nikdy nezaútočilo a ani takéto plány nemá. Na podobné obvinenia sme nezavdali žiadnu príčinu. Pritom toho vedenie NATO a jeho členských krajín otvorene priznáva, že nevidí žiadnu bezprostrednú vojenskú hrozbu zo strany Ruska. Avšak vzhľadom na hromadenie ozbrojených síl a vojenskej infraštruktúry v blízkosti našich hraníc zo strany Spojených štátov a ich spojencov sme nútení prijať kompenzačné opatrenia ako odpoveď.

Členovia NATO nás obviňujú z toho, že Rusko sa približuje k hraniciam aliancie. Rusko je stále na jednom a tom istom mieste, je to NATO, kto vytrvalo posúva svoj vojenský potenciál k našim hraniciam.

Opakovane sme NATO navrhovali znížiť vojenské napätie v Európe. Washington a jeho spojenci však neprejavili záujem o realizáciu takýchto iniciatív.

NATO nie je vo vojne s Ruskom a neusiluje sa o konfrontáciu s Ruskom…

NATO vyhlasuje, že sa neusiluje o konfrontáciu s Ruskom, ale zároveň hovorí, že sa pripravuje na ozbrojenú konfrontáciu s nami. Vo vedení aliancie a jej členských krajinách sa stupňuje protiruská hystéria. Usporadúvajú sa vojenské cvičenia v blízkosti našich hraníc, pri ktorých sa simuluje útok zo strany Ruska a nacvičujú sa údery bombardérov na naše územie.

Boli vypracované nové regionálne vojenské plány, ktoré znamenajú definitívny návrat NATO k studenej vojne. Všetky koaličné zdroje a infraštruktúra sa pripravujú na konfrontáciu s Ruskom.

Severoatlantický blok aktívne podnecuje a podporuje konflikt na Ukrajine a vyhlasuje, že je potrebné „poraziť Rusko na bojisku“. Napriek tomu, že „NATO nie je účastníkom konfliktu“, kyjevskému režimu sa dodávajú zbrane v rozsahu, ktorý už presahuje výrobné kapacity západných krajín, a odovzdávajú sa spravodajské informácie, ktoré sa využívajú na útoky vrátane útokov na civilnú infraštruktúru v Rusku. Západní žoldnieri sa priamo zúčastňujú bojových operácií na ukrajinskom území.

Práve pre neuvážené kroky NATO pri podpore kyjevského režimu sa zvyšuje riziko priameho stretu medzi Ruskom a alianciou.

Autor: Veľvyslanectvo Ruska na Slovensku

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:
(1) Vyvrátenie mýtov propagandy NATO, Facebook/Veľvyslanectvo Ruska na Slovensku, 10.04.2024
(2) Rusko plánuje zaútočiť na krajiny NATO a stupňuje svoju vojenskú prítomnosť na línii kontaktu, Facebook/Veľvyslanectvo Ruska na Slovensku, 09.04.2024
(3) NATO nie je vo vojne s Ruskom a neusiluje sa o konfrontáciu s Ruskom, Facebook/Veľvyslanectvo Ruska na Slovensku, 09.04.2024

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár