Zem&Vek je od svojho vzniku 7 rokov bez reklamy

Pretože sme od začiatku chceli budovať skutočne nezávislé slobodné médium, odmietli sme v mesačníku Zem&Vek akúkoľvek formu priamej, či skrytej inzercie, ktorá je hlavným zdrojom príjmu každej bežnej redakcie. Dôvody, prečo sme tak urobili, vysvetľujeme v tomto článku: https://zemavek.sk/zemvek-je-jediny-nezavisly-casopis-na-slovensku/. Dobrovoľne sme si tak zvolili situáciu, keď sa síce musíme uskromniť, ale zároveň dokážeme garantovať, že nás nikto z pozadia neovplyvňuje.

Znamená to však zároveň, že nedokážeme existovať bez predplatiteľov. Vzhľadom na to, že distribučná sieť si berie ako províziu takmer polovicu výťažku z predaja a značnú časť pohltia aj tlačiarenské náklady, na chod redakcie nám pri predaji v novinových stánkoch ostáva suma, ktorá v žiadnom prípade nepostačuje. Konkrétne rozloženie jednotlivých nákladov pri predaji cez stánky ilustruje tento graf:

Mainstraemovým médiám takéto rozloženie neprekáža, pretože to, čo im pohltí distribúcia, si bohato vynahradia na inzercii. V zásade im aj na počtoch predaných kusov záleží nie kvôli čitateľom, ale viac kvôli inzerentom, keďže ceny za inzerciu rastú pri vyššej čítanosti. Nám záleží predovšetkým na tom, aby sa naše posolstvo šírilo medzi ľuďmi. Aby sme tak mohli robiť aj naďalej, potrebujeme udržiavať určitý počet predplatiteľov, keďže pri predaji formou predplatného nám ostáva na chod redakcie aspoň toľko, aby sme prežili.

Preto sme vďační každému čitateľovi, ktorý nám prejaví svoju dôveru formou predplatného. O spôsoboch, akými sa to dá urobiť, sme informovali tu: https://zemavek.sk/ako-si-nas-mozete-predplatit/.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár